ارگ بم

ارگ بم

سازه

سازه

دوره آموزشی جامع مدیریت پروژه

دوره عالی مدیریت پروژه

2-1 )  هدف از برگزاري دوره:

هدف از برگزاری این دوره تربیت افرادی است که توانایی های لازم را جهت برنامه‎ریزی، راهبری، مدیریت و اجرای انواع پروژه های صنعتی از قبیل: عمرانی، نفت و گاز و IT  را داشته باشند. این دوره می کوشد تا با پرکردن فاصله بین مبانی نظری و مرزهای تئوری مدیریت پروژه و اصول عملی حاکم بر اجرای پروژه ها بویژه پروژه های عمرانی که حجم عظیمی از پروژه های کشور را شامل می شوند ، مهندسان و مدیرانی با مهارت های بالای اجرایی و عملیاتی تربیت نماید.

 

٣-١) ضرورت ارائه دوره :

در حوزه پروژه های عمرانی علیرغم اینکه مهندسان صنعت ساخت در عمل و اجرای پروژه ها با مباحث متعدد مدیریتی سروکار دارند و ضروری است تا با مبانی مدیریت پروژه آشنایی داشته باشند، اما در کمتر رشته مهندسی آموزشهای لازم مدیریتی به دانشجویان ارایه می شود. از سوی دیگر حجم فیزیکی و ریالی پروژه های صنعت ساخت و سهم آن در رشد شاخص های اقتصادی اهمیت مدیریت و اجرای این پروژه ها را دو چندان می کند. با توجه به اینکه رشته مهندسی و مدیریت ساخت از رشته های جدید، پر مخاطب و با ظرفیت اندک برای پذیرش رسمی دانشجو می باشد، ضروری است تا با فراهم آوردن بستر آموزش های آزاد، نیاز کشور و جامعه مهندسی در این زمینه مرتفع شود.

از طرف دیگر در حوزه پروژه های نفت و گاز و IT کشور وابستگی به مشاوران خارج باعث شده بخش عظیمی از نیروی انسانی با کارآمدی بالقوه به دلیل عدم داشتن مهارت‌های کافی در حوزه دانش مدیریت پروژه نتواند سهم خودرا در خدمت رسانی و اشتغال بجا آورند. از همینرو برگزاری یک دوره کامل و جامع که دربرگیرنده انواع مهات‌های لازم در حوزه مدیریت پروژه باشد ضروری بنظر می‌رسد.

٤-١) تعداد ساعت دوره :

240 ساعت

5-١) پيش نيازهاي علمي لازم جهت شركت در دوره به لحاظ حفظ كيفيت دوره :

تحصیلات در رشته مهندسی عمران، مکانیک،مهندسی شیمی، متالورژی، برق وصنایع یا سایر رشته های مرتبط در سطح دانشجوی کارشناسی به بالا  و داشتن حداقل پنج سال سابقه کار برای افرادی که مدارک پایین تر دارند

6-١) نحوه ارزيابي دوره :

با توجه به ماهیت دوره، ارزیابی دروس به یکی از اشکال آزمون کتبی چهار گزینه‏ای، آزمون کتبی تشریحی، فعالیت پژوهشی، فعالیت کلاسی و ... به تشخیص و صلاح‎دید مدرس هر درس خواهد بود.

تلفن تماس: 88784290-64545537-44524457دوره آموزشی جامع مدیریت پروژه

دوره آموزشی جامع مدیریت پروژه